DRIVERS CODE
Czestochowskie Forum MotoryzacyjneForum DRIVERS CODE Strona Główna HALL OF FAME CORVETTA... coś pięknego
Obecny czas to Sob 11:46, 17 Lis 2018

Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor
Wosho87
ŚCIGACZDołączył: 07 Sty 2007
Posty: 139
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Częstochowa
Nie 22:14, 21 Sty 2007

Wiadomość
CORVETTA... coś pięknego
Historia rozpoczęła się w 1953 roku, kiedy to pomimo przenikliwego zimna przez cały styczniowy tydzień, przed hotelem Waldorf Astoria w Nowym Jorku zbierało się wielu chętnych do obejrzenia Motoramy - pokazu studyjnych aut General Motors. Gwiazdą wystawy był, wspaniały sportowy samochód firmy Chevrolet ( założonej w 1911 roku, włączonej do koncernu General Motors w 1919 roku ) - nazwany jak okręt wojenny CORVETTE .

Samochód sportowy był zapomnianym typem auta w USA. Wielki kryzys lat trzydziestych zmusił koncerny do skupienia się na budowie praktycznych i tanich pojazdów. Oznaczało to zaniechanie wszelkich ekstrawagancji i masową produkcję. W odstawkę poszły takie marki jak Mercedes lub Stutz, które w latach swej świetności w niczym nie ustępowały europejskiej konkurencji . Odmienne warunki panowały w Europie. Wyścigi samochodów pobudzały wyobraźnię i nawet drogie sportowe auta znajdowały nabywców, pragnących choć w części naśladować mistrzów kierownicy. Niewygodne, lecz interesujące w prowadzeniu auta z czasem zyskały także uznanie amerykańskich żołnierzy stacjonujących w Europie podczas II wojny światowej. Po powrocie do domów sprowadzali z Europy MG, Triumphy, Healeye czy Jaguary. A to dla tego, że w Detroit nie było im nic do zaoferowania. Z taśm produkcyjnych tutejszych fabryk zjeżdżały wyłącznie krążowniki szos, które sprzedawane w milionach egzemplarzy zapełniają kasy firm samochodowych. Amerykanie mogli sobie pozwolić na rozrzutność dzięki szybko rosnącym dochodom. Wtedy też w Stanach Zjednoczonych rodziny coraz częściej dysponowały dwoma samochodami.

Opuszczano też centra miast i przenoszono się na dalekie przedmieścia.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Wosho87 dnia Sob 16:27, 24 Lut 2007, w całości zmieniany 4 razy
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty Wosho87

Autor
Wosho87
ŚCIGACZDołączył: 07 Sty 2007
Posty: 139
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Częstochowa
Nie 22:19, 21 Sty 2007

Wiadomość
Zmiany na rynku zauważył m.in. Harley Earl - szef Art & Colour Section, główny stylista General Motors. Pierwszy wpadł na pomysł budowania aut koncepcyjnych (zwanych także samochodami marzeń), o bardzo śmiałym wyglądzie i nietypowych rozwiązaniach konstrukcyjnych. Do prezentacji swych automobili Earl wymyślił właśnie Motoramy. Bardzo lubił auta sportowe, a szczególnym uznaniem darzył Jaguara XK 120. Postanowił więc przygotować własną wersję samochodu sportowego. W 1951 roku w małym studiu Harley rozpoczął pracę nad projektem Opla. Po dwóch latach i przemianowaniu na EX-122 powstała Corvette. Szybko skompletowano rysunki i wykonano glinianą, a następnie gipsową makietę nadwozia. Earl nie wiedział jednak, której marce powierzyć ostateczne wykonanie pojazdu. Ponieważ miał dobre kontakty z Edem Cole - głównym inżynierem Chevroleta - w połowie 1952 roku za zgodą dyrekcji projekt oddano pod opiekę Chevroleta. Sytuacja była wygodna także dla marki. Zaplanowana na 1953 rok prezentacja Corvetty pozwalała zainteresować czymś publiczność przed ukończeniem przygotowań do pokazu nowego silnika Chevroleta - widlastej „ósemki”. Do otwarcia Motoramy pozostało zaledwie pół roku i cały zespół musiał się bardzo spieszyć. Styliści nadali wprawdzie agresywną sylwetkę samochodowi, a reflektory umieścili za kratkami, gdyż to takie europejskie i sportowe. Z braku czasu całe nadwozie zaadaptowano z Chevroleta. Cole i Earl postanowili natomiast poeksperymentować z nadwoziem i wykonać je plastiku wzmocnionego włóknem szklanym. Materiał nie tylko nie rdzewiał , ale miał doskonałą wytrzymałość. Istniała też szansa, że w produkcji będzie tańszy od stalowego nadwozia. Włókno szklane stosowano w łodziach ( stąd właśnie, według niektórych, miała się wziąć ta marynistyczna nazwa wozu) i w pewnych wytwarzanych na małą skalę autach sportowych, ale było to na długo zanim Colin Chapman pomyślał o jego użyciu w Lotus Elite. Dlaczego wybrał je taki potentat jak Chevrolet ? Harly`owi Earlowi podobały się wczesne wozy sportowe z włókna szklanego ( jak np: Woodhill Wildfire ), a koncern GM chciał sprawdzić czy materiał ten nada się do produkcji masowej. Corvette, która mogła być wytwarzana tylko przez kilka lat, była dobrą okazją do takiej oceny. Wkrótce stało się jasne, że włókno szklane nie zastąpi w większej produkcji blach stalowych., ale Corvette wykazała jej zalety i wady i była najdłużej wytwarzanym autem z włókna szklanego na świecie. Jeśli to cud, że Corvette kiedykolwiek zaistniała, to takim samym cudem jest, iż przetrwała wybryki stylistyczne lat 50, gdy „ogony” autosiągały dziwaczne rozmiary, a masa chromów dorównywała masie silnika. Wystawiony w sali balowej Waldorf Astoria model EX-122 obejrzało 4 miliony ludzi. Zainteresowanie okazało się tak duże, że postanowiono uruchomić, pomimo obaw menedżerów z branży samochodowej, że na takim dwumiejscowym aucie nie da się dużo i szybko zarobić, małoseryjną produkcję auta.
Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Wosho87 dnia Sob 16:25, 24 Lut 2007, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty Wosho87

Autor
Wosho87
ŚCIGACZDołączył: 07 Sty 2007
Posty: 139
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Częstochowa
Nie 22:22, 21 Sty 2007

Wiadomość
W ciągu kilku tygodni przygotowano linię montażową i już od czerwca 1953 roku z fabryki wytoczyły się pierwsze seryjne Corvetty. Zmodyfikowano jedynie silnik, jakby wzięty z ciężarówki popychaczowy 6-rzędowy „Blue Flame” zwiększając jego moc do 150 KM przy 4.500 obr/min z maksymalnym momentem obrotowym 302 Nm, za pomocą trzech gażników. Ale i tak dużą jego część „zżera” automatyczna 2-stopiniową skrzynia biegów Powerglide, ponieważ Chevrolet nie produkował odpowiednio solidnej ręcznej skrzyni biegów. Tak wyposażona Corvetta nie była demonem prędkości, mogła rozwinąć 172 km/h i przyspieszała od 0 do 100 km/h w 11 s. Początkowe zainteresowanie zmalało, tym bardziej, że cena 3.500 dolarów znacznie wzrosła w porównaniuz zapowiadanymi 2.000 dolarów. W 1953 roku zbudowano 315 Corvett, w kolejny ponad 10 razy tyle (3.640 sztuk ), lecz mimo redukcji ceny do 2.700 dolarów, sprzedano zaledwie połowę produkcji. Jeszcze gorszy okazał się rok 1955, kiedy to znaleziono tylko siedmiuset chętnych na sportowego Chevroleta. Losy auta ważyły się i zapewne byłby to ostatni rok jego produkcji, gdyby na scenie nie pojawił się niejaki Zora Arkus-Duntov. Inżynier rosyjskiego pochodzenia - znany w sportowych kręgach jako dobry zawodnik ( startował w Le Mans ) i utalentowany konstruktor - opracował m.in. bardzo udaną górnozaworową wersję fordowskiej bocznozaworowej widlastej „ósemki”. Duntova urzekły linie EX-122 i w połowie 1953 roku Cole zatrudnił go jakospecjalistę od rozwoju podwozia Corvetty. W 1955 roku wyprodukowano długo oczekiwany silnik V-8 Chevroleta. W tym samym roku znalazł się on także pod maską Corvette. Pomimo tego że był lżejszy o 13,6 kg od 6-rzędowego „Blue Flame” , osiągał on moc 195 KM przy 6.000 obr/min z 4344 cm3, max moment obrotowy 353 Nm przy 3.000 obr/min, od 0 do 100 km/h w 9 s. Potem 210 KM, a po zastosowaniu dwóch czterogardzielowych gaźników nawet 235 KM, co pozwalało rozpędzić Corvette, od 0 do 100 km/h w ciągu7,5 s. W 1956 roku na plaży w Daytona Beach na Florydzie, Chevrolet Corvette - jako pierwszy amerykański samochód przekroczył prędkość 150 mil/h (240 km/h).Corvette 1956 była znacznie ulepszona w stosunku do pierwszej generacji, mając nawet takie luksusy, jak chowane szyby, na życzenie także elektryczne, a nawet radio tranzystorowe.Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Wosho87 dnia Sob 16:25, 24 Lut 2007, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty Wosho87

Autor
Wosho87
ŚCIGACZDołączył: 07 Sty 2007
Posty: 139
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Częstochowa
Nie 22:28, 21 Sty 2007

Wiadomość
Najważniejszą nowości modelu 1957 był silnik V8, 4639 cm3, zastosowany w miejsce silnika VB o pojemności 4344 cm3 i mocy 157 kW. Uzyskano to przez powiększenie średnicy cylindra o 3,2mm do 98 mm Silnik ten oferowano w pięciu wersjach mocy. Standardowo 164 kW, następnie 183 lub 20kW z gaźnikiem 4-przelotowyrn i 186 lub 211 kW z mechanicznym układem wtrysku paliwa Rochester Ramjet. W wersji z tym układem Corvette była jednym z pierwszych aut z wtryskiem paliwa, i to bardzo szybkim, bo przyśpieszała od 0 do 100 w ciągu 6,5 s (największe z dostępnych przełożeń przekładni głównej skracało ten czas do 5, 5 s) i łatwo przekraczała 190 km/h . Ogółem wykonano 1040 „Corwet" z wtryskiem paliwa. Ofertą tą objęto mechaniczna skrzynię 4-biegową, jak w wersji 684, sztywniejsze zawieszenie i układ kierowniczy o mniejszym przełożeniu. Można też było otrzymać legendarny Duntov-Cam - wałek rozrządu o sportowej charakterystyce, który został opracowany przez samego Arkusa-Duntova. Wałek ten pozwalał cylindrom porządnie "zaczerpnąc powietrza", był żródłem łoskotu podczas pracy na biegu jałowym a także zapewniał charakterystyczny sportowy sound. Tablica przyrządów w modelu 1957 to klęska ergonomii, choć prędkościomierz był na wprost kierowcy. Pasażer za to miał przed sobą szkaradny wylot nawiewu powietrza. Model 1957 to pojedyncze reflektory i rząd chromowanych ,,zębów" we wlocie powietrza. Model z 1957 z silnikiem 4638 cm3z wtryskiem paliwa, dający 45,5 kW z litra, uzyskiwał 100 km/h w 6,6 s i prędkość maksymalną 21 7 km/h, dla korzystania z tych osiągów można było wybrać twardsze zawieszenie, na którym jechało się prawie jak bez resorów, a wóz ze sztywnym mostem napadowym prowadził się doskonale. Wspomagany układ kierowniczy dawał świetne wyczucie drogi. Pomimo tych zalet, z mocniejszymi "Korwetami" nie można było sobie zbyt smiało poczynać - wykorzystanie pełnej mocy i momentu obrotowego zmieniało to zwykle podsterowne auto w wirującego bąka, którego nie mogły wyratować nawet najszybsze ruchy kierownicą, zwłaszcza gdy hamulce osłabły do zera! W roku tym ( 1957 ) zespół fabryczny trzech Corvette zajął pierwsze miejsce w12-godzinnym wyścigu w Serbring, dystansując m.in. Mercedesy 300SL. Imprezy nie ukończyła tylko najszybsza Corvette SS, w której z nieznanych przyczyn blokowały sie hamulce. Duntov planował występy w następnym roku, lecz Stowarzyszenie Producentów Samochodów zakazało swym członkom ( a więc i General Motors ) uczestnictwa w imprezach sportowych o charakterze wyczynowym. Mimo to publiczność zaczęła wierzyć, że Corvette jest prawdziwym autem sportowym, a nie jedynie pojazdem do przejażdżek alejami. Pasja Duntowa nie wygasła nawet po wprowadzeniu "antywyścigowego" dekretu. Prace nad prototypem prowadzono więc nieoficjalnie, co nie pozwalało wyjść z wprawy przemycanym na tory Chevroletom. Doktor Dick Thompson "Latający dentysta" , dwukrotnie zdobył mistrzostwo w wyścigach Klubu Amerykańskich Samochodów Sportowych, a dziwnym zrządzeniem losu wszycy zaangażowami w budowę prototypowych modeli testowanych potem na torach wyścigowych, planują wakacje w tym samym miejscu i czasie.
Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Wosho87 dnia Sob 15:34, 24 Lut 2007, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty Wosho87

Autor
Wosho87
ŚCIGACZDołączył: 07 Sty 2007
Posty: 139
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Częstochowa
Nie 22:34, 21 Sty 2007

Wiadomość
W modelu 1958 znacznej zmieniono stylizację nadwozia. Samochód wydłużono o 254 i poszerzono o 76 mm. Według wczesnej mody, otrzymał on 4 reflektory zamiast dwóch i o wiele cięższy i bardziej niezgrabny, obficie chromowany wystrój wlotu powietrza. Za zderzakiem, po bokach wlotu głównego, dodano wloty imitacje. W przetłoczeniach boków wkomponowano chromowane zebra i ,,otwór wentylacyjny", a w pokrywie silnika kratkę imitującą dodatkowy wlot powietrza. Wprowadzono listwy chromowane na pokrywie bagażnika i masywniejszy chromowany zderzak tylny. Zmieniono też wnętrze wozu, zastosowano prędkościomierz o zakresie do 160 mil (260 km/h) i przesunięto obrotomierz przed kierowcę. Te dość agresywnie wyglądające tylne zderzaki wprowadzono w 1958 r. gdy w samochodach amerykańskich panowała moda na chromy.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Wosho87 dnia Sob 16:29, 24 Lut 2007, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty Wosho87

Autor
Wosho87
ŚCIGACZDołączył: 07 Sty 2007
Posty: 139
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Częstochowa
Nie 22:38, 21 Sty 2007

Wiadomość
Zmiany w modelach 1959 i 1960 byly małe, choć usunięto pseudo wloty powietrza w pokrywie silnika. Większe korekty, w tym inny tył typu ,,kaczy kuper" i 4 lampy tylne, wprowadził w 1961 r. stylista Bill Mitchell. Zmieniono też przód, łagodząc obfitą chromowaną subtelniejszą kratkę wlotu powietrza i lakierowanymi ramkami reflektor6w. Standardem stała się chłodnica ze stopów lekkich. W1960r. weszła też głowica ze stopów lekkich, ale odkształcała się i zaniechano jej użycia. Silniki 4639 cm3 rozwijały moc od 171 do 235 kW. Na życzenie montowano też elektrycznie składany dach, z mechanizmem różnicowym o ograniczonym poślizgu Positraction i 91-litrowy zbiornik paliwa. Model 1961w odróżnieniu od modelu 1958,1959 i 1960 nie szczerzy chromowanych ,,zębów" we wlocie powietrza. Za tym wlotem ustawiono nowa chłodnicę ze stopów lekkich, chłodzącą silniki V8 4,6 1, od 171 kW do 235 kW . Najszybsza Corvette 1961 rozwijała 225 km/h. Chromowana listwa wzdłuż przednich błotników jest jeszcze jedną chakterystyczną cechą samochodów z 1961 r.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Wosho87 dnia Sob 15:35, 24 Lut 2007, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty Wosho87

Autor
Wosho87
ŚCIGACZDołączył: 07 Sty 2007
Posty: 139
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Częstochowa
Nie 22:43, 21 Sty 2007

Wiadomość
Wyraźniejsza jest zmiana tyłu wozu ( linia "kaczego kupra" ), lepiej widoczna na pokazanym poniżej rzucie bocznym. "Korwety" pierwszej i drugiej generacji mialy boczne przetłoczenia bez ozdób, zaś od 1958 do 1961 r. we wszystkich modelach występował "otwór wentylacyjny" i trzy chromowane żebra W 1961 r. zwykły emblemat Chevrolet ustąpił skrzydłowanym flagom samochodów Corvette.
Zamiast silnika 4639cm3 wprowadzono jednostke V8 5352 cm 3, o średnicy cylindra 102 mm i skoku tłoka 82 mm. Większy moment obrotowy z większego silnika znacznie poprawił osiągi Corvette w średnim zakresie obrotów, co pozwoliło zmniejszyć przełożenie przekładni głównej w celu uzyskania wyższych prędkości bez szkody dla przyspieszenia W różnych odmianach z mechaniczną skrzynią 4-biegową moc silnika wynosiła 186 (wersja podstawowa), 224, 254 i 268 kW, a z 3 biegową skrzynią automatyczną 186 lub 224 kW. Główna zmianą wizualną to rezygnacja z chromowanego wystroju przetłoczeń bocznych i z lakierowania ich w innym kolorze. W 1962 r. trzy żebra ustąpiły teraz chromowanej kratce. Inną zmianą jest brak chromowanej listwy otaczającej przetłoczenie boczne, lakierowane teraz tylko na kolor nadwozia. Do 1962 r. różne zmiany dokonane w ciągu 6 lat produkcji Corvette raczej zepsuły jej oryginalną linię. Nadszedł czas całkowitego przeprojektowania auta, co nastąpiło w 1963 r. i zaowocowało świetnym modelem Sting Ray o bardziej ostrych zarysach, konstrukcji Billa Mitchella. Do 1962 r. wnętrze rzeczywiście nabrało stylu. Proszę je porównać z wnętrzem modelu z 1957 Trudno uwierzyć, żeby kierowca nie wiedział, z jaka prędkością jedzie!


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Wosho87 dnia Sob 15:35, 24 Lut 2007, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty Wosho87

Autor
Wosho87
ŚCIGACZDołączył: 07 Sty 2007
Posty: 139
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Częstochowa
Nie 22:53, 21 Sty 2007

Wiadomość
Od 1956 r. wszystkie Corvett'y miały górno zaworowy popychaczowy silnik V8, o pojemności od 4,3 1 do Y,4 L W 19YO r. umieszczony z przodu, lecz przesunięty jak najdalej do tylu dla możliwie najbardziej równomiernego rozkładu mas. Skonstruowany przez Eda Cole'a, był jednym z najlepszych silników Chevroleta. Na życzenie montowano mechaniczny układ wtryskowy Rochester Ramjet. Za fotelami widać pokrywę, pod którą chowa się składany dach. Przednie zawieszenie Corvette to zwykły układ podwójnych wahaczy, sprężyn śrubowych i amortyzatorów teleskopowych. Wóz miał hamulce bębnowe, hamulce tarczowe weszły dopiero w 1965 r. Na życzenie montowano sztywny dach, który znacznie zmniejszał opory powietrza. W 1962 r. gdy budowano ten model, sztywny dach kosztował 236,75 dolarów i kupiło go 8065 klientów. Dzięki tylu wersjom mocy i wyposażenia Corvette dawała się dokładnie dopasować do oczekiwań . Dla ogółu był to "prawie ucywilizowany" wóz sportowy, o poprawnym prowadzeniu, dobrych osiągach i nie absorbującej 3-biegowej przekładni. Ale w rękach kogoś z temperamentem, kto chciał wykorzystać ofertę firmy, auto stawało się najstraszniejszą maszyną. Samochody dwóch pierwszych generacji produkowano do końca 1962 r. jednak już znacznie wcześniej nowy stylista Chevy, William Mitchell, rozpoczoł prace nad nowym pojazdem, po tym jak odkupił, po rozwiazaniu teamu Chevroleta, przeznaczone do pocięcia przez Duntova, po zakazie uczestnictwa zespołów fabrycznych, podwozia Chevroleta Corvette SS (zdążono przygotować dwa modele ). W 1959 r. tajne "Studio X" przy ośrodku GM w Warten w Michigan, opuszcza wyścigowy prototyp przypominajacy rekina - Stingray Special. Pomimo złej aerodynamiki ( przy wiekszych predkościach przód auta był unoszony przez pęd powietrza ) model ten w różnych zawodach w latach 1959 i 1960 odniósł serię spektakularnych zwycięstw. W tym czasie na torach dominowały maszyny europejskie. To wszytko spowodowało, że model ten stał się protoplastą nowej "Vetty". Niestety, a może na szczęście, nie stały się ciałem prowadzone równolegle przez Duntova prace nad samochodem z centralnie umieszczonym silnikiem. Projekt odrzucono jako zbyt złożony i kosztowny.

1963 Chevrolet Corvette Coupe

1963 Chevrolet Corvette

1965 Chevrolet Corvette

1965 Chevrolet Corvette


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Wosho87 dnia Sob 16:30, 24 Lut 2007, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty Wosho87

Autor
Wosho87
ŚCIGACZDołączył: 07 Sty 2007
Posty: 139
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Częstochowa
Wto 20:34, 23 Sty 2007

Wiadomość
W roku 1966 zastosowano silnik 427, z serii zwanej big-block, o mocach 425-435 KM.Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Wosho87 dnia Sob 15:39, 24 Lut 2007, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty Wosho87

Autor
Wosho87
ŚCIGACZDołączył: 07 Sty 2007
Posty: 139
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Częstochowa
Wto 21:02, 23 Sty 2007

Wiadomość
Całkowicie nowy model pojawił się w 1968 roku. Zachował nazwę Stingray, jednak pisaną teraz razem. Podstawę stylistyczną stanowił prototyp Mako Shark II. Podstawę napędu stanowił silnik 327 V8 o mocy 350 KM. W 1970 roku w życie weszła ustawa o czystym powietrzu, narzucająca producentom ograniczenia emisji substancji szkodliwych. W ten sposób na przeszło dwadzieścia lat skończył się wyścig mocy. Następnie kryzys paliwowy spowodował obniżanie mocy w stosowanych silnikach, która spadła do 180 KM w silnikach L48 V8 w latach 1976 - 1979. Ponownie ze względów bezpieczeństwa w 1975 roku zakończono produkcję roadstera. W 1978 roku nastąpił pierwszy poważny facelifting. Zamiast pionowej tylnej szyby osłoniętej po bokach słupkami, pojawiła się duża panoramiczna szyba.

1965 Chevrolet Mako Shark II

1966 Chevrolet Corvette Convertible

1969 Chevrolet Corvette

1970 Chevrolet Corvette

1971 Chevrolet Corvette

1972 Chevrolet Corvette

1973 Chevrolet Corvette Concept

1973 Chevrolet Corvette

1974 Chevrolrt Corvette

1975 Chevrolet Corvette

1977 Chevrolet Corvette

1978 Chevrolet Corvette

1979 Chevrolet Corvette


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Wosho87 dnia Sob 15:51, 24 Lut 2007, w całości zmieniany 4 razy
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty Wosho87

Autor
Wosho87
ŚCIGACZDołączył: 07 Sty 2007
Posty: 139
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Częstochowa
Wto 21:29, 23 Sty 2007

Wiadomość
W 1984 roku pojawił się nowy model o mało "porywającej" i bardzo ugrzecznionej stylistyce. Napęd stanowił silnik L83 o mocach 200 - 250 KM w pierwszym roku produkcji i L98 w latach 1985 - 1991. W roku 1987 do oferty powraca cabriolet. Lecz dopiero wersja Corvette ZR1 zaprezentowana w 1989 roku przypomniała światu, że jest to samochód sportowy. Napędzana silnikiem oznaczanym LT5 V8 o pojemności 5740 cm3 osiągała moce 367, 385 i 405 KM.

1981 Chevrolet Corvette

1982 Chevrolet Corvette

1984 Chevrolet Corvette

1985 Chevrolet Corvette

1986 Chevrolet Corvette

1987 Chevrolet Corvette

1988 Chevrolet Corvette

1989 Chevrolet Corvette

1990 Chevrolet Corvette

1991 Chevrolet Corvette


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Wosho87 dnia Sob 16:00, 24 Lut 2007, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty Wosho87

Autor
Wosho87
ŚCIGACZDołączył: 07 Sty 2007
Posty: 139
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Częstochowa
Wto 21:57, 23 Sty 2007

Wiadomość

1992 Chevrolet Corvette

1994 Chevrolet Corvette

1994 Chevrolet Corvette

1996 Chevrolet Corvette


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Wosho87 dnia Sob 16:03, 24 Lut 2007, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty Wosho87

Autor
Wosho87
ŚCIGACZDołączył: 07 Sty 2007
Posty: 139
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Częstochowa
Pon 16:26, 05 Lut 2007

Wiadomość

1998 Chevrolet Corvette

1999 Chevrolet Corvette

2001 Chevrolet Corvette


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Wosho87 dnia Sob 16:05, 24 Lut 2007, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty Wosho87

Autor
Wosho87
ŚCIGACZDołączył: 07 Sty 2007
Posty: 139
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Częstochowa
Pon 16:28, 05 Lut 2007

Wiadomość

2002 Chevrolet Corvette

2003 Chevrolet Corvette Moray Concept


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Wosho87 dnia Sob 16:06, 24 Lut 2007, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty Wosho87

Autor
Wosho87
ŚCIGACZDołączył: 07 Sty 2007
Posty: 139
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Częstochowa
Pon 16:30, 05 Lut 2007

Wiadomość

2004 Chevrolet Corvette

2004 Chevrolet Corvette C5-R

2004 Chevrolet Corvette Z06 Commemorative


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Wosho87 dnia Sob 16:08, 24 Lut 2007, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty Wosho87

Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2
Idź do strony 1, 2  Następny

Forum DRIVERS CODE Strona GłównaHALL OF FAMECORVETTA... coś pięknego
Obecny czas to Sob 11:46, 17 Lis 2018
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - Glass˛ Created by DoubleJ(Jan Jaap)
Regulamin